Pozvánka na webinář KOLJADA – vánoce 2018

KOLJADA 18

Ahojte,

blíží se vánoce a tím i svátek slovanského boha Koljady.

Proč vám to píšu, když se jinak o slovanských bozích moc nezmiňuju? Protože jsem právě s tímto bohem měla před pár lety silný zážitek s krásnými následky. V rámci šamanského cestování to byl zážitek, na jaké jsme my šamani celkem zvyklí – ale potom!

To, co následovalo, byla úžasná tvůrčí energie, která mne lehce a radostně nesla k realizaci mnohého, o čem jsem snila, a také mnohého, co by mne před tím ani nenapadlo! Určitě mne před tím například nenapadlo, udělat si webové stránky a dělat videa a webináře. Měla jsem stále dobrou náladu, život mne bavil, tahle nová energie mne uvedla do akce, a zároven mne inspirovala.

Vydrželo mi to v této silné podobě asi tři měsíce, pak se to zeslabovalo. Tuším, že to byly staré návyky a programy, které se postupně zase vrátily – ale ne úplně. Něco z toho tvůrčího slunce mi zůstalo. Proto tuto šamanskou cestu za bohem Koljadou opakuji každý rok.

A proto tě zvu na webinář, aby jsi i ty měl/a šanci setkat se s bohem Koljadou a získat přídavnou tvůrčí sílu. Máš zájem? Tak se přihlaš:

SETKÁNÍ S BOHEM KOLJADOU

A PŘÍMÁ KOMUNIKACE

se bude konat online

25. 12. 2018 ve 14.30, a bude trvat asi 30 minut.

PŘIHLÁSIT SE MŮŽEŠ ZDE

Z webináře bude záznam, který bude k dispozici asi týden, tedy v té době, kdy je svátek KOLJADY aktuální. Ale abys měl přístup, je potřeba se přihlásit.

A pokud tě zajímá osobní kontakt i s dalšími bohy, můžeš pak sám podle svých potřeb a uvážení komunikovat i s nimi – stejným způsobem, jak vám ukáži na webináři.

Koljadu jsem vybrala proto, že jsem s ním už měla velmi zajímavou zkušenost, no a nyní budou vánoce, jeho svátek, tak je právě teď na to ten správný čas.

Jeho symbol neboli obereg je osmiramenná svastka – symbol aktivního slunce. Jmenuje se KOLJADNIK, někteří mu říkají KOLOVRAT. Podle tradičního podání posiluje mužskou tvořivou sílu, uskutečňuje na zemi obnovu a přeměnu k lepšímu, je to symbol vítězství světla nad tmou a světlého dne nad nocí. Kromě toho, dává mužům sílu k tvůrčí práci i v bitvě s nepřítelem.

Je to mužský pól k opačně se točícímu LADINCI, který přináší lásku, harmonii a štěstí v rodině. LADINEC nosily dívky a ženy jako ochranu před zlými energiemi.

Ale aby, milé ženy, nebyla ukrácena ženská síla, přijde i Lada. Aby pro vás ženy vyrovnala svojí energií tu jinak ryze mužskou. No je to skvělé?

*

Tady najdete celou řadu dalších oberegů, pokud se zajímáte o slovanství:

Věra Ovečková - oberegy

*

SEŘAZENÍ ENERGIÍ A VHODNÝCH POSTUPŮ V ČASE ADVENTU, SLUNOVRATU, VÁNOC A POTÉ:

  1. ADVENT: Čas formulace a zkonkretizování našich přání, plánů, vizí budoucího roku.
  2. PŘEDSLUNOVRATOVÁ NOC: Buďme vzhůru u svíček, a vyprávějme si příběhy a pohádky, kdy dobro zvítězilo nad zlem, světlo nad tmou. Tak překleneme fyzickou tmu duševním světlem.
  3. PRVNÍ SLUNCE PO SLUNOVRATU: První den nového slunce (setkání s bohem Koljadou a aktivace koljadníku?)
  4. VÁNOCE: Někdy se to bere tak, že to nové slunce se ve skutečnosti upevní, energeticky začne působit až za tři dny po slunovratu. To jsou potom ty dva vánoční svátky, které začínají setměním den předem, tj. na Štědrý večer. Proto je 25.12. ve starém ruském kalendáři svátek boha Koljady. Nyní můžeme požádat o sílu k uskutečnění našich plánů a vizí – v zájmu dobrého vývoje všehomíra.
  5. PO VÁNOCÍCH: Slunce je v rámci roku ve svém počátku a ještě tak týden lze kontaktovat boha Koljadu.

Od noci před Slunovratem počínaje setměním (u mnohých národů začíná den ne v půlnoci, ale setměním, tak jako život začíná ve tmě matčina bříška) je 12 dní, které jsou něčím zvláštní. V tu dobu se tradičně nesmělo pracovat, a v žádném případě se nesmělo šít a prát a rozvěšovat prádlo (oblečení odpovídá symbolicky tělu, jako oblečení pro duši). Místo toho se denně vykuřovaly všechny místnosti domu, stáje a hospodářské budovy, říkaly se ochranné modlitby. Lidé byli naladěni chránit sebe a to své, včetně nového slunce ve svých duších, před zlými silami, které právě v této době nejvíce útočily.

Těch 12 dní je u konce 2.1. odpoledne při začínajícím stmívání.

(V některých končinách se počítá těch 12 dní až od vánoc, a to pak vychází do Tří králů.)

Proto přejme v době adventu a v okamžiku rozsvícení svíček na stromě života všem bytostem dobro, blahobyt, pohodu, zdraví a poznání. Všem, včetně sami sebe. Neboť i my jsme součástí jednoty stvoření.

Krásné vánoce Vám přeje Šamanka Namu, a těším se na vás na webináři!