O mně

NAMU 2018

Narozena v socialistickém Československu, život zdál se být čistě na hmotném a vědeckém základu jasný a předvídatelný. Nebylo jiných tajemství než posledních zbývajících detailů ve vědě, však jsme společnost technicky vyspělá a dalece pokročilá, a kdo by snad věřil na něco mimo to, byl pro mne buď nevzdělaný, nebo rovnou blázen.

Ve 24 letech, během studia na lékařské fakultě, zavítala do mého života totální katastrofa. Byla jsem napadena, zraněna nožem do krku, a z mého života zbylo méně, než trosky. Zranění páteře způsobilo totální ochrnutí.

Roky boje o přežití, otázky o osudu a smyslu života. Samoučné studium alternativních směrů medicíny, astrologie, filozofie, atropologie a mnoha dalších témat mne provázelo další roky a udržovalo mne při životě. Vlastně by bylo jednošší i rozumnější zemřít, ale přes všechnu zoufalost jsem měla neotřesitelný pocit, že to má nějaký smysl, důvod.

Po mnoha letech, když mi bylo 35 let, mi můj muž vnutil k mým meditacím bubny. Moc se mi nechtělo měnit mé zvyky: „Ne, to já nepotřebuju…“. Nakonec jsem si nasadila sluchátka na uši a spustilo se to. Moje první šamanská cesta, zasvěcení.

Zvířata síly, duchové hor a slunce, moře, a domorodí šamani, mne v tom šamanském světě přivítali, udělali se mnou rituál zasvěcení a prohlašovali, že jsem šamanka, že na mne už dlouho čekali, a že to už je dost, že jsem k nim konečně dorazila.

Asi si umíte trochu představit, jaký to byl šok. Bylo to úžasné, ale hlavně ohromné překvapení.

Ale rozum? „To nemůžeš brát vážně. Možná ses zbláznila.“

No, já si nepřipadala bláznivě, ale rozum měl pravdu v tom, že to co se dělo bylo nemožné, absurdní. Nikoho takového jsem nikdy nepotkala a pojem šamanismu jsem měla spojený s domorodci někde v džungli. A já nebyla domorodec v džungli.

Jak poznat, jestli si to má utrápená duše vymýšlí, nebo jestli to je realita, i když velmi, velmi neobvyklá? No přeci, musím zjistit, jestli mé působení tam má vliv na realitu tady. Jestli ne, je to jen fantazie, a jestli jo, je to pravda.

Udělala jsem několik pokusů, byly to přirozené výzvy života, a na základě udělaných zkušeností jsem zjistila, že si to nevymýšlím. Odezvy v reálném světě byly nepopíratelné.

A tak mám od té doby za sebou tisíce šamanských cest, které se během doby velmi rozvinuly, mnoho jsem se naučila, mnohé pochopila. Na tom základě jsem se začala zabývat i megality a dolmeny, o čemž vám budu psát.

Ach, a ptáte si jistě, co moje zdraví? Na mé nehybnosti se příliš mnoho nezměnilo. Dokonce se poté objevilo tolik životních i zdravotních problémů, že to často nebylo ani k přežití. Jen díky mým novým schopnostem a neustálé snaze o pochopení a učení dalšího, jsem přežila.

Můj pohled na důležitosti zivota, na současný společenský systém, na osud a zdraví, na smysl rodu, a na mnoho dalších témat se totálně změnil. Tolik jsem se toho naučila a stále učím, že mám potřebu předat své vědění a naučit lidi především šamanské cestování, aby sami mohli zkoumat a nacházet důležité životní poznatky, zbavovat se starých energetických zádrhelů, zjištovat, že příroda je vědomá a jak s ní zacházet…

Proto zakládám šamanskou školu.

Bližšímu seznámení s tím, co je a jak probíhá šamanská cesta, a co je pro mne šamanismus, slouží uvedené články.

Přeji Vám příjemné a objevující počtení  🙂

Šamanka – druidka Namu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA