O šamanství

Původně soukromý hovor Hynka se mnou na téma šamanské léčení a plándemie.

Šamanství je velmi rozličné a různorodé – záleží, do kterého kouta světa se podíváte. Avšak jedno je všem obměnám společné – na očím neviditelném základě působí šamani na náš hmotný svět – na počasí, na psychické i fyzické zdraví lidí i zvířat, na úrodu, ochranu a podobně. Zároveň tato činnost přináší poznatky o světech zemřelých, o našich předcích, o vlastní i všeobecné reinkarnaci, o osudu, rodinných energiích, a vlastně o všem, co se týká života.

Šamanský způsob práce je založen na komunikaci a přátelství mezi tímto a „tamtím“ světem. Jedná se o komunikaci na úrovni duše.
Ten, kdo s těmito silami manipuluje, aniž by se s nimi opravdu přátelil a věděl tudíž, co dělá, toho označuji (a nejen já) – za mága. A to já nejsem.

Astrální cestování také NENÍ šamanská cesta. Zatímco cestovatel v astrálu uvidí, že váš dědeček zrovna kosí trávu, šaman to neuvidí. Zato zjistí, jestli je dědovi dobře nebo ne, jaké jsou kolem něj enegie a jestli je v pohodě, nebo mu něco hrozí. Jsou to různé úrovně vnímání.

Šaman své přátele z jiného světa zná, a když něco potřebuje, domluví se s nimi. Nikdy je nenutí (nanejvýš přemlouvá), a oni, přátelé z duchovního světa, nikdy nenutí jeho ani jeho klienty. Vše je na bázi srdce, přátelství, komunikace a svobodné vůle.

A s kým tedy ten dnešní šaman mluví či pracuje? – Nejprve tu jsou zvířata síly, které má každý člověk. Potom různé duchovní bytosti přírody, jako vodní víly, duchové vod, hor, stromů a míst, duchové kamenů, skřítkové. V mém případě – někdy mi pomáhají i naši slovanští bohové, což jsou skupiny duší našich předků (více v článcích o Slovanech ZDE).

Měla jsem co dělat i s bohyní Afroditou, Hekátou a Babou Jagou, které jsou ve skutečnosti dost odlišné od toho, jakou o nich máme představu. Také, když jsem potkala bohyni Dianu, jsem zjistila, že vůbec není bohyní lovu, jak je to dnes vnímáno, nýbrž hraje v tom lovu zcela jinou roli. A pak tu máme anděly, neboli dobré bytosti světla, i když se jim například u Slovanů říká legové. No a nakonec – to říkám trochu s rozpaky – mimozemštané. Možná jsou to spíš lidé nebo bytosti z jiných nebo paralelních dimenzí, těžko říct.

I dnes jsou tedy lidé, mající šamanské schopnosti, které jsou především o komunikaci.

Chceš si zkusit svou první šamanskou cestu? Můžeš ZDE

V následujících článcích se o šamanské práci dozvíte více, i to, k čemu je to dobré. (Viz např. článek o navrácení ztracených částí duše, ZDE.)

Přeji vám příjemné počtení

Namu